Przejdź do treści
Menu

Stowarzyszenie Woldenberczyków

Muzeum jest oficjalną i tradycyjną siedzibą oraz adresem pocztowym Stowarzyszenia Woldenberczyków, choć członkowie jego organów mieszkają i działają w różnych miejscach Polski. Jednym z dwóch Wiceprezesów Stowarzyszenia jest zawsze Burmistrz Dobiegniewa. Ustaliła się także niepisana tradycja, że funkcję Sekretarza Stowarzyszenia pełni Dyrektor Muzeum. Wszyscy jednak muszą uzyskać wymagany wynik w wyborach bezpośrednich. Dzięki takiemu przyjęciu adresu pocztowego korespondencja, dokumentacja i pamiątki dotyczące środowiska Woldenberczyków skupiają się w jednym miejscu.

Wszelkie informacje o Stowarzyszeniu można znaleźć na jego portalu internetowym: www.woldenberczycy.pl natomiast napisać do niego na adres: kontakt@woldenberczycy.pl   

Stowarzyszenie jest organizacją społeczną będącą sukcesorem licznych niegdyś kół byłych jeńców, z których niestety nie żyje już nikt. Może się do niego zapisać każdy, kto uznaje jego wartości zapisane w Statucie: http://woldenberczycy.pl/?page_id=107

W dużej części do Stowarzyszenia należą członkowie rodzin jenieckich oraz osoby w inny sposób czujące związek z dziejami Września 1939 i Powstania Warszawskiego. Bez wyjątku są to jednak osoby obdarzone wrażliwością historyczną.

Deklarację członkowską można otrzymać w Muzeum lub pobrać ją ze strony Stowarzyszenia: http://woldenberczycy.pl/?page_id=123 Każdy nowoprzyjęty członek otrzymuje w prezencie kompendium wiedzy o Oflagu II C w postaci książki pt. Oflag II C Woldenberg – to brzmi jak tajemnica oraz reprint książki Mariana Brandysa pt. Wyprawa do Oflagu.

Serdecznie zapraszamy do naszego grona:

od lewej Wiesław Dembek – prezes; Sylwia Łaźniewska – wiceprezes Burmistrz Dobiegniewa; Andrzej Pazda – wiceprezes